معرفی کتاب

بنام خداوندی که همین نزدیکی هاست ...

والدین عزیز           سلام

بی مقدمه :

او رئیس واحد امنیت شرکتی بود که بعد از حادثه غم انگیز یازده سپتامبر (که منجر به فرو ریختن برج های دوقلو ی تجارت جهانی در آمریکا شد )از بازماندگان شرکت های دیگر دعوت کرد تا از فضای در دسترس اداره خود ، آنها هم استفاده کنند .

 

او با صدایی پر از وحشت ،داستان زنده ماندن این افراد را که جان سالم به در برده بودند برای بقیه نقل کرد و همه این داستان ها در یک چیز مشترک بودند و آن اتفاقی کوچک بود .

مدیر شرکت، آن روز نتوانست به موقع سر کار خود حاضر شود چرا که روز اول کودکستان پسرش بود وباید شخصا در مهد کودک حضور می یافت .

شخص دیگری به خاطر اینکه آن روز نوبتش بود که کیک  سر کار بیاورد ، به خاطر خریدن کیک دیرتر به سر کار رسید و زنده ماند.

یکی از خانم ها دیرش شده بود ،چون ساعتش سر وقت زنگ نزده بود .

یکی دیگر نتوانست به موقع به اتوبوس برسد .

ودیگری غذا روی لباسش ریخته بود و به خاطر عوض کردن لباسش تاخیر کرده بود .

اتومبیل یکی هم هر چقدر استارت زده بود ،روشن نشده بود .

یکی دیگر درست موقع خروج از منزل ،به خاطر جواب دادن به زنگ تلفن مجبور شده بود برگردد.

یکی دیگر به خاطر تاخیر بچه اش در حاضر شدن ،نتوانست سر وقت در محل کار خود حاضر شود .

یکی دیگر تاکسی گیرش نیامده بود .

و اما یکی که خیلی مرا تحت تاثیر قرارداده بود ،کسی بود که آن روز صبح یک جفت کفش نو که به تازگی خریده بود می پوشد .او مسافت زیادی را باوسایل مختلف طی میکند تا به موقع سر کار خود حاضر شود ،اما قبل ازاینکه به برج ها برسد ، متوجه میشود که پاهایش به خاطر کفش های نو تاول زده . او کنار یک داروخانه می ایستد تا یک چسب زخم بخرد و همین امر سبب زنده ماندنش میشود .

به همین خاطر وقتی در ترافیک گیر می افتم ،آسانسوری را از دست میدهم ،مجبورم برگردم تا تلفنی را جواب بدهم و همه چیز های کوچکی که آزارم می دهد ، با خودم فکر میکنم که اینجا دقیقا همانجایی است که خدا میخواهد من در آن لحظه آنجا باشم .

دفعه بعد که شما حس کردید صبح تان خوب شروع نشده است ،بچه ها در لباس پوشیدن تاخیر دارند ،نمی توانید کلید ماشینتان را پیدا کنید ، با چراغ قرمز رو به رو میشوید ، عصبانی یا افسرده نشوید . بدانید که خدا مشغول مواطبت از شماست ....

لطفن این داستان را برای دوستانتان هم بخوانید تا بدانند که آنها جایی هستند که خداوند می خواهد باشند.

***نکاتی در شناخت دنیای دختران و پسران :                   "دوستان او را بپذیرید "

برای کودکان در هر سنی که باشند دوستانشان مهم هستنند .آنها باعث میشوند که او احساس تعلق کند ،

اینکه دوستش دارند و دوست داشتنی است . دوستان به او اعتبار می بخشند .

در نیازهایش سهیم هستند و علائق او را بست میدهند . آنها به وی هویت میبخشند . او می اندیشد :"من با چنین شخصی دوست هستم ،پس خودم نیز مانند او هستم " . دو ستان به او کمک می کنند تا وقتش را پر کرده و تفریح کند ، معاشرتی شود و بیاموزد که چگونه خشی از گروه شود . آنها اعتماد به بفس او را افزایش می دهند و امنیت و مصونیت زیادی به وی می بخشند .

دوستان واقعی درزمان مشکلات در کنار او خواهند بود و صادقانه ودلسوزانه حمایتش میکنند . دوستان او بخشی از خود او می شوند . به همین خاطر اگر به او بگویید که انتخابش صحیح نبوده است ،مشکل دو چندان میشود . اگر دوستانش را نفی کنید ،او را نفی کرده اید . وقتی که دوستانش با خانواده شما هماهنگی داشته باشند شما از اینکه دیگران او را پذیرفته اند ، احساس غرور و اسودگی میکنید و

وقتی که بچه ها با افراد نامناسبی دوست می شوند که برنامه های شما را خراب میکنند و یا ارزش ها ی مورد نظر شما را ندارند و مشکل آفرین هستند قضیه بمراتب دشوار تر میشود .

پدر و مادر عزیز :

دوستان فرزندتان را به خانه یا گردش بیرون از خانه دعوت کنید تا بتوانید بیشتر با آنها اشنا شوید .

- ویژگی هایی را که در دوستان او می پسندید به وی بگویید .

- از توانایی فرزندتان در داشتن  دوستی صمیمانه با دیگران تعریف کنید .

- اگر دوستانش نفوذ زیان آوری در او دارند چیزهایی را که از آنها می آموزد فهرست کنید و ببینید آیا میتوانید نیازهایش را از راهی دیگر برطرف کنید .

-بکوشید تا در مورد آنچه که او از  یک دوست واقعی انتظار دارد حرف بزنید و بگذارید خودش تصمیم بگیرد که آیا دوستانش دارای این خصوصیات هستند یا خیر.

مربیان عزیز :

اگرچه باید دوست های صمیمی را مورد تایید و احترام قرار دادف اما باید شکل استقرار بچه ها در کلاس درس و ترکیب گروهها را برای کار کلاسی به گونه ایی تنظیم کنید که مشوق قاطی شدن دانش آموزان با یکدیگر باشد و فشار همکلاسان ، قلدری و گوشه گیری را به حد اقل برساند .

تذکر 1): این یادداشت آخرین یادداشت سال تحصیلی 93 -94 میباشد و البته به شرط حیات قطعن از اول مهر ماه مجددا از این طریق باز هم با هم مرتبط خواهیم بود .

تذکر2) : فعالیت های ترم تابستان ان شالله از تاریخ 6/4 / 94 شروع میگردند 

تذکر 3): با گرم شدن هوا احتمالا لباس های فرم قبلی خیلی قابل استفاده نیست . ما هم برای امسال بنا نداریم که در تابستان لباس فرم داشته باشیم . به همین سبب لطفن اگر لباسهای دیگری تن بچه ها میکنید

در نهایت سادگی و راحتی باشند تا مشکلی پیش نیاید .

تذکر 4): محتوای فعالیت های دوره تابستان با محوریت تقویت مهارت ها حرکتی پایه و توسعه فعالیت های دست ورزی خواهد بود ، وظیفه ما کیفی سازی حرکات  بدنی است که موجب شکل دهی شبکه عصبی متعادلی در مغز کودک می شود و در آینده نه چندان دور شاهد کمترین میزان اختلال در دوره دبستان خواهیم بود . پس لازم به یاد آوری است که صرف زمان برای این فعالیت ها وقت تلف کردن نیست !!!

  یک سال دیگر هم با تمام فراز ونشیب ها طی شد و ما همچنان مثل یک دانش آموز خودمان را در ابتدای راه می بینیم .

طی این مسیر طولانی میسر نمیشود مگر با همراهی شما که همیشه رفیق راهمان بودید . لطفن باز هم ما را همراهی کنید و نقاط ضعف یا احتمالا نقاط قوت ما را از نگاه خودتان بیان کنید تا بتوانیم برای ترمیم مجموعه از آنها استفاده کنیم . لحظات خوبمان مدیون همسفری با شما بود و لحظات تلخمان احیانا حاصل بی برنامگی خودمان !!

  خدایا چنان کن سر انجام کار                        تو خشنود باشی و ما رستگار 

                                                                         سربلند باشید .

Template Design:Dima Group

Back to Top